Gogol a koponyeg

rwa rendszer

GOGOL: A KÖPÖNYEG - MEK (Magyar Elektronikus Könyvtár). GOGOL: A KÖPÖNYEG GOGOL A KÖPÖNYEG Makai Imre fordítása Az ügyosztályon történt, jobb, ha nem is nevezem meg, melyiken. Nincs a világon mogorvább valami a mindenféle ügyosztályoknál, kancelláriáknál, irodáknál, egyszóval a különféle hivatali testületeknél. Ma már minden magánember azt hiszi, hogy az ő személyében az egész társadalmat sértik meg.. Nyikolaj Vasziljevics Gogol: A köpönyeg (elemzés) - Jegyzetek. Gogol A köpönyeg című elbeszélése 1834 és 1842 között keletkezett. Az író egyik legismertebb alkotása, melyen sokáig dolgozott. Első változata 1835-ben jelent meg, végleges változata 1842-ben látott napvilágot a Pétervári elbeszélések című kötetben.. A köpönyeg - Wikipédia. A köpönyeg (Шинель) Gogol egyik elbeszélése, amely 1842-ben jelent meg; az irodalomtörténet a Pétervári elbeszélések közé sorolja. Az orosz irodalomnak olyannyira alapműve, hogy Dosztojevszkij híres mondása szerint „Mi valamennyien Gogol Köpönyegéből bújtunk ki".. Gogol: A köpönyeg - tartalom - olvasónapló - VERSELEMZÉS.HU. Főszereplő: Akakij Akakijevics Basmacskin, egy orosz kishivatalnok (csinovnyik) A mű elején az író bemutatja kicsit a főszereplőt

gogol

Megtudjuk, hogy Akakij Akakijevics egy ügyosztályon dolgozik (hogy konkrétan milyen ügyosztályon, azt Gogol nem közli velünk).. Nyikolaj Vasziljevics Gogol: A Köpönyeg - Érettségi.com. Gogol a csinovnyik(kishivatalnok)-irodalom megteremtője, a hivatali rendszer 13 rendfokból állt. A novellában több hangnem is keveredik. Komikus, tragikus, tárgyilagos, érzelmes és szatirikus hangvételű részletek váltják egymást. A hangnemkeveredés groteszk hatást kelt.. Nyikolaj Vasziljevics Gogol: A köpönyeg [Magyar Elektronikus Könyvtár .

gogol

A köpönyeg. Szépirodalom, népköltészet/Klasszikus világirodalom. ( orosz irodalom) SZERZŐI JOGOK. "Ekkor végre belátta Akakij Akakijevics, hogy új köpönyeg nélkül nem lehet megúszni, és egészen kétségbeesett. Hisz valóban: miből, miféle pénzen csináltathatna új köpönyeget?. Miről szól Gogol - A köpönyeg - Mirolszol.Com. Amikor azonban mégis kitűz egy célt maga elé és ennek érdekében hoz áldozatot, elevenebb, és szilárdabb jellemű emberré lesz. Amikor azonban elveszti azt a tárgyat, amivel megjutalmazta önmagát, belehal. Az ellopott köpönyeg, ellopott életének a szimbóluma. Akakij tehát kísértetként az ellopott életéért áll bosszút.. Irodalom - 11. osztály | Sulinet Tudásbázis. Az orosz regény és novella A köpönyeg - groteszk novella Gogol: A köpönyeg Áttekintő Fogalmak Módszertani ajánlás Jegyzetek A köpönyeg - groteszk novella Eszköztár: Az elbeszélés a gogoli műfaj - a groteszk novella - alappéldája. Sok eleme túlzó, képtelen, nemcsak a befejezés.. Nyikolaj Vasziljevics Gogol - Wikipédia. Gogol Nikoláj: Az ellopott köpeny; Csongor, Bp., 1943; Vasziljevics Gogol: A köpönyegrabló kísértet; Király E., Bp., 1944 (Király regény) Gogolj Nikoláj: Bolondos történet; Siményi, Bp., 1944; 1945-1989. Gogolj: Leánynéző; ford. Honti Rezső; Magyar-Szovjet Művelődési Társaság, Bp., 1945 (Szovjet színpad). Irodalom - 11. osztály | Sulinet Tudásbázis. Gogol: A köpönyeg - szöveggyűjtemény A köpönyeg - groteszk novella A köpönyeg - Az elbeszélő Gogol: A köpönyeg - A főszereplő (a csinovnyik) Eszköztár: A köpönyeg (1841) című elbeszélés az ún. pétervári elbeszélések közé tartozik. Főszereplője - az író más történeteinek is gyakori fő- és mellékszereplője - a kishivatalnok, a csinovnyik.. PDF MEK (Magyar Elektronikus Könyvtár). MEK (Magyar Elektronikus Könyvtár). Irodalom - 11. osztály | Sulinet Tudásbázis. Felhasználási feltételek. Tudásbázis Magyar nyelv és irodalom Irodalom. Irodalom - 11. osztály. Epika. A XIX. század első felének európai regénye. Az orosz regény és novella. Gogol: A köpönyeg - kérdések, feladatok. A köpönyeg: kérdések, feladatok.. A köpönyeg [eHangoskönyv] - Líra könyv. Nyikolaj Vasziljevics Gogol: A köpönyeg [eHangoskönyv] 0% kedvezménnyel csak 990 Ft a lira.hu-nál. (Szépirodalom; kiadás éve: 2021; oldal) Olvasson bele a könyvbe!. Gogol - A köpönyeg / hangoskönyv - YouTube. Nyikolaj Vasziljevics Gogol (1809-1852)A köpönyeg (1842)Gogol a kiszolgáltatott, egyéniségében megnyomorított kisember típusát alkotta meg. Látszatra igényte.. Gogol: A köpönyeg - olvasónapló - Olvasónapló. A gazdag ember ezért elment egyet szórakozni, hogy könnyítsen a lelkén, de Akakij szelleme őt is megtalálta és elvette bundáját. Ettől kezdve senki sem hallott felőle. 4.1 (82.67%) 60 szavazat. Gogol: A köpönyeg című művének, rövid, érthető összefoglalása, mely nagy segítség lehet a felkészülés során.. Gogol: A köpönyeg sztori + elemzés - YouTube. A rainclub.hu/ a legújabb tanuló applikáció 7-12. osztályig, ami felkészít:- az ÉRETTSÉGIRE- a FELVÉTELIRE- a KÖVETKEZŐ ÓRÁRA, DOGÁRA- több,mint 450.. Gogol: A köpönyeg-hangoskönyv - YouTube. A köpönyeg Gogol egyik elbeszélése, amely 1842-ben jelent meg; az irodalomtörténet a Pétervári elbeszélések közé sorolja. Az orosz irodalomnak olyannyira alapműve, hogy Dosztojevszkij .. Gogol: A köpönyeg by Melinda Tamás - Prezi. Gogol: A köpönyeg „Mindannyian Gogol köpönyegéből bújtunk elő." Dosztojevszkij Groteszk humor: a főszereplő élettörténete, születésének, nevének körülményei, jellemzése; a Petrovics házaspár bemutatása Akakij és Petrovics alkudozása; a pénz előteremtésének története; a tekintélyes személy bemutatása és annak viselkedése. A köpönyeg (1842) | zanza.tv. A köpönyeg (1842) Gogol híres pétervári elbeszéléseinek egyike. Elsőként Arany János fordította le németből magyarra. Arany Pesten, hivatali korszakában szívesen használta az Akakij Akakijevics írói álnevet. Az orosz epika a XIX. század második felében. Gogol.. Gogol: A köpönyeg - YouTube. Tanár: Kantár Faragó SzilviaMagyar nyelv és irodalom, középiskola 2. osztály. A köpönyeg / Az orr / A revizor · Nyikolaj Vasziljevics Gogol - Moly. Nyikolaj Vasziljevics Gogol: A köpönyeg / Az orr / A revizor 79%. Van az a híres mondás Dosztojevszkijtől, ami mindenkinek a könyökén jön ki. De ha ő Gogol köpönyegből, akkor Bulgakov az orrából mászott elő

elafonisi beach

sörház miskolc

. Nekem az utóbbi novella jobban tetszett, és leszögezném, hogy azért az Orr egy egészen szolid elszállás.. Gogol: A köpönyeg - eduline.hu. Gogol A köpönyeg, köpönyeg gogol, köpönyeg, gogol: a köpönyeg, orosz realizmus irodalom; Elküldöm; Tweet. hirdetés. Legfrissebb anyagok középszintű történelem próbaérettségi megoldás emelt szintű matek próbaérettségi megoldás. Gogol: A köpönyeg (könyvajánló) - LILLA CARSON. Gogol: A köpönyeg (könyvajánló) Basmacskin egy pétervári ügyosztályon hivatalnok, pontosabban címzetes tanácsos. Feladata nem más, minthogy naphosszat iratokat másoljon. Jól tudja (tapasztalta), ennél nagyobb kihívásokra nem alkalmas, de jelenlegi helyzetével elégedett, feladatait pontosan, hiba nélkül hajtja végre.. Nikolai Gogol - Wikipedia. Petersburg Tales [ fr] (1833-1842) Dead Souls (1842) Signature

piszkos pénz tiszta szerelem 25 rész

pro engine ultra ár

. Daguerreotype of Gogol taken in 1845 by Sergei Lvovich Levitsky (1819-1898) Nikolai Vasilievich Gogol [a] (1 April [ O.S. 20 March] 1809 [1] - 4 March [ O.S. 21 February] 1852) was a Russian novelist, short story writer, and playwright of Ukrainian origin.. Gogol: A köpönyeg - tartalom - olvasónapló - VERSELEMZÉS.HU. Nyikolaj Vasziljevics Gogol: A köpönyeg (olvasónapló) Vasárnap reggel visszamegy Petrovicshoz, mert újra fel akarja kérni a foltozási munkára, de olyankor, amikor még másnapos a szombat esti iddogálás után. A trükk nem válik be: a szabó megint azt mondja, rendeljen új köpönyeget.. Nyikolaj Vasziljevics Gogol: A köpönyeg (elemzés) - Jegyzetek. Nyikolaj Vasziljevics Gogol: A köpönyeg (elemzés) A köpönyeg: Gogol egyik legismertebb elbeszélése. Az ún. kisember-novellák közé tartozik, melyeket az író pétervári csalódásai, a hivatalnoki életről szerzett kiábrándító tapasztalatai ihlettek. Több évig dolgozott rajta, többször is átírta, újraírta .. Gogol - A köpönyeg - Videa. Egy őrült naplója - Gogol . 14 years. 00:06:08. szpray. Magyarul énekelt a Gogol Bordello a Szigeten! 8 years. 00:00:15. LifeTV előzetesek. Köpönyeg az időjárásjelentés - Kerti parti. 5 years. 00:00:15. OzoneTV előzetesek. Köpönyeg az időjárásjelentés - Igyunk eleget! 5 years.. Nyikolaj Gogol - A köpönyeg - Voiz. Napi szinten bővülő kínálat: A VOIZ hangoskönyv kínálatában az irodalmi klasszikusokon kívűl találsz még, szakmai hangos könyveket, előadásokat, meditációkat vagy akár könyv összefoglalókat is. Gogol az orosz és a világirodalom meghatározó alakja. A kisemberek írója, aki maga is kisember. "Mindannyian Gogol .. Iskolai anyagok: Gogol : A köpönyeg - Blogger. Gogol : A köpönyeg. Élete. Egy ukrán kisvárosban született. Gyermekkorában sok irodalmi élmény érte, édesapja műkedvelő, nagyapja pedig sok mesét olvasott neki. Érdeklődött a festészet és a színészet iránt is. Felnőve Pétervárra kerül, először színészkedik, segédírnok, majd végül tanár, de hamar abbahagyja.. Gogol: A köpönyeg - SuliHáló.hu. Általános információk: Szerző:Gogol A mű címe:A köpönyeg Műfaj:Elbeszélés A mű keletkezése: A köpönyeg (Шинель) Gogol egyik elbeszélése, amely 1842-ben jelent meg; az irodalomtörténet a Pétervári elbeszélések közé sorolja. Az orosz irodalomnak olyannyira alapműve, hogy Dosztojevszkij híres mondása szerint „Mi valamennyien Gogol Köpönyegéből bújtunk ki".. Nyikolaj Vasziljevics Gogol: A köpönyeg (elemzés) - Jegyzetek. Újdonsága: Gogol a kisember-irodalom megteremtője, a csinovnyikok életéről, szorongásairól, félelméről ír. Jelentősége: Dosztojevszkij szavai szerint: „Mindnyájan Gogol köpönyegéből bújtunk ki" - ezzel a Gogolt követő orosz írókra utalt és elismerte A köpönyeg korszakos jelentőségét. Szavai arra is utalnak, hogy az orosz irodalomban Gogol prózájában .. Az orosz epika a XIX. század második felében. Gogol | zanza.tv. Ebben a tanegységben megismered a felesleges ember és a csinovnyik típusát Gogol két elbeszélését (Az orr és A köpönyeg) a groteszk ábrázolásmód jellegzetességeit felismered a hangnemek keveredését (ironikus, szatirikus, humoros, tárgyilagos, patetikus stb.) az elbeszélői szólam szerepét Gogol műveiben átismétled a cselekményvázlat-készítést próbára teheted a .

bob burgerfalodája 5 évad 19 rész

lidl akciós újság 2018 május

. Nyikolaj Vasziljevics Gogol: A köpönyeg (elemzés) - Jegyzetek. Gogol később írta bele, hogy bonyolultabbá, groteszkké tegye a stílust.) a groteszk ábrázolás másik eszköze az arányok megbontása: korlátolt, kicsinyes, szűk világban játszódik a történet, de ezen szűk határok között az író eltúlozza a részleteket. Így lehetséges, hogy a másolás, amely valójában egyhangú .. Gogol, Nyikolaj Vasziljevics - A köpönyeg (Letölthető). Gogol az orosz és a világirodalom meghatározó alakja. A kisemberek írója, aki maga is kisember. Főhőséről Szerb Antal így ír: "Akakij Akakijevics a tragikus kisember, az ember, aki annyira senki, hogy az már magában is tragikus." A regény Bodrogi Gyula nagyszerű tolmácsolásában hallgatható meg.. Gogol: A köpönyeg (elemzés) - Oldal 2 a 4-ből - Műelemzés Blog

szeged gogol utca nőgyógyászat orvosok

nagykapu árak

gogol

A köpönyeg megjelenése

7kw klíma

correct x doterra

. Akakij Akakijevics nagyon szoros rendben él, precíz. Keveset keres, s azt is előre beosztja. De keresetét nem igyekszik növelni, ebben sem akar többet elérni: megszokta szűkös, egyszerű, takarékos életét, s nem akar változtatni. Hihetetlen, hogy milyen alacsony színvonalú, igénytelen életmódot folytat.. GOGOL - A KÖPÖNYEG - HANGOSKÖNYV - Hangoskönyvek letöltése, hallgatása. Hangoskönyv. A műfordító bevezetője Ny. V. Gogol klasszikus orosz (ukrán) író A köpönyeg című elbeszélésének általa készített új magyar fordításához. Meghallgatás:Lengyel TamásEgy könyv-meg-nem-jelenés történetA 2000-es évek elején pár évig szerződésben álltam egy azóta már megszűnt…. Nyikolaj Vasziljevics Gogol: A köpönyeg (elemzés) - Jegyzetek. Nyikolaj Vasziljevics Gogol: A köpönyeg (elemzés) Szerkezet: az elbeszélés anekdotázó jellegű, a történetmesélést kitérők szakítják meg (pl. már az elején is van egy hanyagul odavetett anekdota a sértődékeny rendőrfőnökről). Alaphelyzet: a helyszín (ügyosztály), a főszereplő (Akakij Akakijevics Basmacskin .. Nyikolaj Vasziljevics Gogol: A köpönyeg (elemzés) - Oldal 5 a 8-ből .

merhaba jelentése

dr csipán zoltán rendelési ideje

. Nyikolaj Vasziljevics Gogol: A köpönyeg (elemzés) Írói stílus: stílushumor jellemzi. A komikus hatást nem a téma váltja ki (amely önmagában nem nevetséges), hanem az elbeszélő modora. Hűvös tárgyilagossággal indít, aztán ez a hangnem hirtelen megszakad, és maró gúny váltja fel. Ez a rögtönzés benyomását kelti.. Gogol: A köpönyeg - tartalom - olvasónapló - VERSELEMZÉS.HU. Nyikolaj Vasziljevics Gogol: A köpönyeg (olvasónapló) Az estélyt adó hivatalnok Szentpétervár legszebb részében lakik, vagyis elég messze Akakij Akakijevics lakásától. Sok néptelen, homályos utcán kell áthaladni a város gazdag része felé menet.

avgn hun

mikor rossz az automata váltó

gogol

Kötelező olvasmányok röviden | kötelezők röviden, kötelező olvasmányok. We would like to show you a description here but the site wont allow us.. Gogol: A köpönyeg (elemzés) - Oldal 3 a 4-ből - Műelemzés Blog. A köpönyeg felavatása és elvesztése. Az új köpeny bent az irodában is megváltoztatja Akakij Akakijevics életét. Mindenki látni akarja az új köpenyt, dicsérik és szerencsét kívánnak neki hozzá. Munkatársai azt mondják, fel kellene avatni és hogy rendezzen egy vacsorát mindannyiuknak. Ő megijedt, ki akarta menteni magát.. Gogol a köpönyeg kidolgozott tétel - WTTC2019 Budapest. Móricz Zsigmond (1879-1942) « Érettségi tételek gogol a köpönyeg kidolgozott tétel. A tétel pontos címe: A nyomozó alakja Arthur Conan Doyle Sherlock Holmes történeteiben - egy-két novella elemzése alapján. Sir Arthur Canon Doyle tevékenysége és Sherlock Holmes figurája egy új regényfajta kifejlődését segítették .

vir sziget éttermek

dr győrfi gyula vélemények

. Gogol: A köpönyeg by Fanni Sevecsek - Prezi. Gogol A köpönyeg Groteszk ábrázolás túlzások szélsőségek köpönyeg hatása fordulat arányok megbomlása halála értelmezése stílus befejezés Groteszk elbeszélés 1809. április 1. gyermekkora munkái A köpönyeg 1842. kezdete anekdoták szatírikus elemek elbeszélésmodora érzelmesség téma. Nyikolaj Vasziljevics Gogol: A köpönyeg [Magyar Elektronikus Könyvtár .. Nyikolaj Vasziljevics Gogol A köpönyeg. Szépirodalom, népköltészet/Klasszikus világirodalom (orosz irodalom)SZERZŐI JOGOK "Ekkor végre belátta Akakij .

időjárás balmazújváros köpönyeg

esztergált fa termékek

. Nyikolaj Vasziljevics Gogol: A köpönyeg (elemzés) - Oldal 7 a 8-ből .. Nyikolaj Vasziljevics Gogol: A köpönyeg (elemzés) Szereplők: Akakij Akakijevics Basmacskin: főszereplő, de lefokozott karakter, jelentéktelen személy. Ebben egyaránt szerepe van a furcsa nevének, foglalkozásának és személyiségjegyeinek. Családneve, a Basmacskin humoros hatást kelt, mert oroszul cipőt jelent. Vagyis az .. Kötelező olvasványok röviden: Gogol A köpönyeg - Blogger. Gogol A köpönyeg. A köpönyeg a szerző hivatalnok-történeteinek legjelesebbje. Akakij Akakijevics tragikomikus sorsán keresztül rajzol hiteles képet a pétervári kis- és nagyhivatalok és a hivatalnokok világáról. A címben jelzett köpönyeg köré szerveződik az egyszerű cselekmény. "Az ügyosztályon történt, jobb, ha nem .. Irodalom - 11. osztály | Sulinet Tudásbázis. Felhasználási feltételek. Irodalom - 11. osztály. A XIX. század első felének európai regénye. Az orosz regény és novella. Gogol: A köpönyeg. Gogol: A köpönyeg - A főszereplő (a csinovnyik) Gogol: A köpönyeg. Gogol: A köpönyeg - A főszereplő (a csinovnyik) Eszköztár:. Gogol: A köpönyeg (elemzés) - Oldal 4 a 4-ből - Műelemzés Blog. A novelláskötet címe, melyben A köpönyeg megjelent, Pétervári elbeszélések. Gogol addig nem ismert előadásmódot, stílust honosított meg. Dosztojevszkij írta később: „ Mindannyian Gogol köpönyegéből bújtunk elő ". Azokra az írókra gondolt, akik Gogoltól tanultak (Dosztojevszkij és Tolsztoj művészetére is erősen .. II. ROMANTIKA ÉS REALIZMUS EURÓPÁBAN - uni-eszterhazy.hu. A portál adatbázisában közzétett tanulmányok, szerzői művek vagy más szerzői jogi védelem alá eső termékek (továbbiakban: művek) jogtulajdonosa az Oktatási Hivatal.. Nyikolaj Vasziljevics Gogol: A Köpönyeg - Érettségi.com. Nyikolaj Vasziljevics Gogol: A Köpönyeg. 7 perc olvasás. A szkáz a szóbeliség illúziójának felkeltésére alkalmas elbeszélőforma. Olyan sajátos kommunikációs maszk, amelyben az elbeszélő az élőbeszéd bizonyos jelzéseinek segítségével szól a feltételezett hallgatósághoz. A szkáz közlésmód a szövegben a szerző .. Gogol: A koponyeg Csehov: A csinovnyik halala Tolsztoj: Ivan Iljics .. Gogol: A koponyeg Csehov: A csinovnyik halala Tolsztoj: Ivan Iljics halala A muvek kozos kerdese? Hogyan kell, es hogyan nem szabad elni? Főkategóriák. Közoktatás, tanfolyamok Házifeladat kérdések Magyar iskolák Nyelvtanulás Speciális tanfolyamok Tanulás külföldön .. eduline.hu - Főoldal. ĐĎ ŕĄą á> ţ˙ : ţ˙˙˙9 .. A koponyeg - árak, akciók, vásárlás olcsón - Vatera.hu. 11 db a koponyeg - Új és használt termékek széles választéka - Vásárolj egyszerűen és biztonságosan, vagy hirdesd meg eladó termékeidet! 0. NIKOLAI GOGOL - THE GREATCOAT - A KÖPÖNYEG - BILINGUAL SERIES - KÉTNYELVŰ - OROSZ ÉS ANGOL. FIX. 990 Ft Állapot: használt .. Nyikolaj Vasziljevics Gogol: A köpönyeg [Magyar Elektronikus Könyvtár .. Nyikolaj Vasziljevics Gogol A köpönyeg. Szépirodalom, népköltészet/Klasszikus világirodalom (orosz irodalom)SZERZŐI JOGOK "Ekkor végre belátta Akakij .. Gogol: A köpönyeg - LILLA CARSON. Gogol: A köpönyeg. 31/5/2017 0 Comments . Koponyeg Koppanyi Aga Korompai Vali Krimi Kulonos Hazassag Kurt Vonnegut Kutvolgyi Erzsebet L Legy Jo Mindhalalig Lewis Carroll Lorinc L Laszlo K Lorincz L Laszlo T Ludanyo Mesei M Maltai Solyom Mario Es A Varazslo Meszaros Zoltan. Gogol Köpönyeg | PDF - Scribd. Scribd is the worlds largest social reading and publishing site.. Gogol- A köpönyeg Flashcards | Quizlet. Study with Quizlet and memorize flashcards containing terms like Gogol, mű jellemzői 4, cselekménye and more.. Gogol, Nyikolaj Vasziljevics - A köpönyeg (MP3 CD). Gogol az orosz és a világirodalom meghatározó alakja. A kisemberek írója, aki maga is kisember. Főhőséről Szerb Antal így ír:Akakij Akakijevics a tragikus kisember, az ember, aki annyira senki, hogy az már magában is tragikus. Gogol többszöri átdolgozás után, A revizorral csaknem azonos időben fejezte be elbeszélését 1842 .. Nyikolaj Vasziljevics Gogol: A köpönyeg (Európa Könyvkiadó, 1970 .. Nyikolaj Vasziljevics Gogol műveinek az Antikvarium.hu-n kapható vagy előjegyezhető listáját itt tekintheti meg: Nyikolaj Vasziljevics Gogol könyvek, művek. Megvásárolható példányok. Nincs megvásárolható példány A könyv összes megrendelhető példánya elfogyott

használt szauna eladó

. Ha kívánja, előjegyezheti a könyvet, és amint a könyv .. A köpönyeg (Nyikolaj Vasziljevics Gogol - Bodrogi Gyula). Könyv: A köpönyeg (Nyikolaj Vasziljevics Gogol - Bodrogi Gyula) Sir ARTHUR CONAN DOYLE. Könyv ára: 940 Ft, A köpönyeg - Nyikolaj Vasziljevics Gogol - Bodrogi Gyula, Gogol az orosz és a világirodalom meghatározó alakja. A kisemberek írója, aki maga is kisember. Mindannyian Gogol köpönyegéből bújtunk elő. (Dosztojevszkij .. Az orosz epika a XIX. század második felében. Gogol: A köpönyeg. Gogol: A köpönyeg. Az orosz epika a XIX. század második felében Gogol: A köpönyeg Nyikolaj Vasziljevics Gogol 1808 ukrajnai kozák kisnemesi család művészi hajlam: festészet, színészet, versírás 1828 Pétervár, barátságot köt Puskinnal 1831, 1832 Tanyasi esték - siker 1834 katedra az egyetemen - lemond Fontos ..